دو معضل، دو راه حل!

 

این روزها بنا به دلایلی خیلی در جاده ها تردد داشتم. در تمام طول این مدت، ترافیکِ همیشه در صحنه و گرمای سوزان به طرز ناجوانمردانه ای دست از سرِ تقریبا کچل بنده بر نمی داشتند! به دو معضل بس بزرگ برخوردم و براشون دو راه حل پیدا کردم گفتم برای شما هم بگم!

 

1- اولیش در باب لایه ی اوزونِ عزیزمون هست که همین طور که در جریانید سوراخ شدند ایشون! و ظاهرا تلاش های مستمر دانشمندان، اندیشمندان و علماء حوزه حتی در راستای حل مشکل پارگی… منظورم همون سوراخ شدن هست (!) ، تا به این لحظه به نتیجه ای نرسیده!
با توجه به ناتوانی اهل فنِ پر مدعا و صد البته مغرور در این زمینه، و در راستای توجه به اصل بومی سازی، پیشنهاد می شود که یک تعدادی از شیرزنانِ خُشگلِ بومی و البته آموزش دیده در امر دوخت و دوز، که البته نه مغرور، بلکه به طرز فجیعی متواضع هستند، جمع شده و تشکلی مردمی تحت عنوان « انجمن اوزون دوزانِ خُشگلِ متواضع » تاسیس نموده، اقدام به ترمیم پارگیِ نام‌برده کنند! که با این ترفند نه تنها این مشکل جهانی مرتفع میگردد بلکه حتا برای تعداد زیادی از بانوان خُشگلمان نیز شغل فراهم کرده ایم!
ینی تا این حد!!!

 

 

2- یک بار که در ترافیکِ ناجورِ پایتخت گرفتار شده بودم، آمبولانسی حاوی یک بیمارِ یحتمل قلبی، با بخت برگشتگیِ تمام، گرفتار در عمق جاده شده بود و مُدام در یک حالت ریتمیک در حال آژیر کشیدن و بوق زدن بود، شاید راهی برای رهایی باز شود! که البته دریغ از یک اِپسیلون حرکت به جلو! با عنایت به اینکه پس از گذشت سه ربع ناگهان تلاش آمبولانس برای گریز متوقف شد، حدس می زنم که احتمالن بیمار عزیزمون نا امید از حل معضل ترافیک، شتافتن به سوی دیار باقی رو به شتافتن سمت بیمارستان ترجیح داده! خدایش بیامرزد…
در این راستا پیشنهاد می کنم در صورت مواجهه با موارد مشابه – از آنجا که مارا به حل معضل ترافیک امیدی نیست- آرامش خویشتن را حفظ کنید، طی یک حرکت کاملا خودجوش در جای خود ثابت‌قدم ایستاده، دست ها جُملگی روی بوق، با ریتم آژیر آمبولانس همراه شده به همراه مقادیری جیغ، دست و هورای بلند، فضای شاد و مفرحی رو در آخرین دقایق عمر بیمار برایش فراهم کنید!
… آهاااااا ماشــــــالااااا !!! شُلــــــههه!!! بگردونــــــش!!!… و امثالهم!!!

 

 

اینجانب از رو نخواهم رفت و پیشنهادات جدیدی در باب حل مشکلات و معضلاتِ لاینحل بشری را قطعن در آینده در اختیارتان قرار خواهم داد!
با تشکر :)

 

شانه ات را دیر آوردی ســرم را بــــاد برد

مدت هاست در انتظار رخداد مشخصی هستم و این روزها خیلی بیشتر! در واقع قصد دارم که اگر تا چند روز آینده آنچه باید رخ بدهد ندهد، تصمیمات جدیدی رو برای ادامه ی زندگیم اتخاذ کنم! پس از همین جا به همه ی اونهایی که به نحوی در این “رخداد” نقش دارند یا فکر می کنند که نقش دارند، پیشنهاد می کنم در صورت تمایل اقدامات لازمه رو هرچه سریعتر انجام بدند که چون دیر گردد…


پ.ن۱ :  فکر نمی کنم لازم به ذکر باشد که مخاطب یا مخاطبان این متن عام نیستند قطعا! حداقل برای من!

پ.ن۲: عنوان متن مصرعیست از یکی از اشعار “حامد عسگری”

مردِ نادیده…

در دوردستهای وجودم
و در کنجی تاریک و نمور،
مَردِ نادیده ایست،
موازی با من!
که هربار او می گـریـد،
من
می خندم!


محمد/

‌‌


پ.ن۱: دقیقا گرفتار یک جور برزخ شدم! هر روز و هرشبم شده مرور گذشته ها و مرتبط کردنش با آینده ای که در انتظارمه… جالبه که اونقدری که گذشته و آینده برام مهم شده “حال”م به کل از دست رفته!

پ.ن۲: خیلی وقته که تصمیم گرفتم در مورد نقش “بالِش” در زندگیم تجدید نظر کنم! فکر می کنم اونقدری که بهم نزدیکه و از “جیک و پیک” زندگیم با خبره هیچ کس دیگه ای نیست! این انصاف نیست که این همه مدت کنارم بوده و ندیدمش!

پ.ن۳: بهش بگید اگر قراره بیاد، زودتر بیاد…چون ممکنه یوقت بیاد ولی دیگه من نباشم…